סיורים קרובים

Public Gardens
הטוב של בוסטון
בוסטון היא אחת מן הערים היפות, המעניינות והמטופחות בארה”ב. הסיור כולל ביקור בשכונות יפהפיות, רחובות ציוריים, שדרות רחבות ידיים וגנים מטופחים.
George-washington2
שביל החירות

סיור בשביל החירות הוא אחד מהדברים ש”חובה לעשות” כשמגיעים לבוסטון. זהו סיור מרתק שעוסק בימים שקדמו לעצמאותה של ארה”ב, באתרים ובסיפורים של האנשים אשר הציתו את אש המהפכה.

WhatsApp Image 2024-02-11 at 11.47.25 AM
מעשיות אורבניות

שכונותיה העתיקות של בוסטון אוצרות בקרבן סיפורים אשר עיצבו את דמותה ואת נשמתה של העיר. נטייל ברחובות ציוריים בני 400 שנים ונשמע אודות דמויות ואירועים שהתרחשו כאן ונצרבו בדפי ימיה של בוסטון. מאסונות מסמרי שיער ומעשי שוד נועזים ששימשו השראה לסרטים ידועים, ועד מעשיות רומנטיות ואגדות אורבניות שובות לב. ניפרד ממרצפות האבן ונתהלך לאורכו של הנמל – מהחשובים בנמליה של ארה”ב. את הסיור נסיים ברובע, אשר עד לפני שני עשורים שימש כאזור תעשייה מיושן ומפויח וכיום הפך לרובע הנוצץ והחדיש ביותר בבוסטון.

fall 3
מאונט אובורן
הר אובורן הוא לא רק מקום קבורה עתיק, אלא גם אתר מרהיב ביופיו שבו בחרו להיקבר מפורסמים עליהם נשמע בסיור. בסתיו, משתנים גווני העצים ופלטת צבעי השלכת נפרשת כאן במלוא הדרה.
סיור קולנרי בוסטון
סיור אוכל בוסטונאי
הסיור הקולינארי מתמקד במטבח הבוסטונאי וכולל טעימות של מגוון מאכלים המזוהים עם בוסטון ועם ניו אינגלנד. נבקר בשני שווקים שונים זה מזה ובמסעדה הוותיקה ביותר בארה”ב, נאכל טוב ונרים “לחיים” עם בירה מקומית משובחת.
20230427_111532
נשים שעשו היסטוריה
באק ביי (Back Bay) היא אחת מן השכונות היפות והנחשקות בבוסטון. נעבור בין רחובות השכונה ונספר את סיפורן של נשים מעוררות השראה שעשו היסטוריה, ששינו את פני העיר והטביעו בה את חותמן.

שרשרת הברקת – Emerald Necklace

שרשרת הברקת ( Emerald Necklace) של בוסטון היא רצף של גנים ואגמים המחוברים זה לזה באופן כזה שהופך את הטיול בבוסטון לחוויה ייחודית של המון טבע בתוך העיר. בוסטון היא הדוגמא המושלמת לשילוב של גנים וטבע בחיים אורבאניים תוססים.

שרשרת הגנים והאגמים עוצבה על ידי אבי אדריכלות הנוף באמריקה: פרדריך לו אולמסטד. לפני שצבר את המוניטין והפך לאיש מקצוע מבוקש הוא היה עיתונאי, איש מסחר ואף כימאי. הוא עיצב כמעט כל גן חשוב בארה”ב – מהסנטרל פארק בניו יורק ועד שמורת מפלי הניאגרה, מגני הקפיטול בוושינגטון ועד גניהן של האוניברסיטאות המפורסמות בארה”ב. אולמסטד היה פטריוט ואומן ענק ובוסטון, שבה חי את מרבית חייו, זכתה ליהנות ממגע הקסם שלו במגוון רחב של פרוייקטים. אבל הפעם נתמקד ב”שרשרת הברקת” הנפרשת על פני למעלה מ 11 קילומטרים וחוצה חלקים אורבניים רבים בעיר.

איך התחיל כל הסיפור?
במהלך המאה ה-19 חוותה בוסטון גידול משמעותי במספר תושביה ותהליך עיור מהיר החל שוטף את העיר. בתגובה לכך, אולמסטד, שראה בעיני רוחו כיצד הטבע יכול להשתלב בחיים עירוניים, עיצב שרשרת של פארקים שיהוו מפלט ירוק לתושבי העיר. הפרוייקט שהסתיים בסוף המאה ה-19 מחבר בין הפארקים והאגמים באמצעות מדשאות, גשרונים, גינון טבעי ושבילים מתפתלים, ומשמש את תושבי בוסטון הקבועים, המבקרים והתיירים מאז ועד היום.

מומלץ לשכור אופניים או לטייל רגלית בפארקים השונים.
באתר של “שרשרת הברקת” תוכלו למצוא מידע ומפות על אפשרויות הטיול השונות.

שתף מאמר זה על

LinkedIn
WhatsApp
Facebook

ביקורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולריים