סיורים קרובים

Public Gardens
הטוב של בוסטון
בוסטון היא אחת מן הערים היפות, המעניינות והמטופחות בארה”ב. הסיור כולל ביקור בשכונות יפהפיות, רחובות ציוריים, שדרות רחבות ידיים וגנים מטופחים.
George-washington2
שביל החירות

סיור בשביל החירות הוא אחד מהדברים ש”חובה לעשות” כשמגיעים לבוסטון. זהו סיור מרתק שעוסק בימים שקדמו לעצמאותה של ארה”ב, באתרים ובסיפורים של האנשים אשר הציתו את אש המהפכה.

WhatsApp Image 2024-02-11 at 11.47.25 AM
מעשיות אורבניות

שכונותיה העתיקות של בוסטון אוצרות בקרבן סיפורים אשר עיצבו את דמותה ואת נשמתה של העיר. נטייל ברחובות ציוריים בני 400 שנים ונשמע אודות דמויות ואירועים שהתרחשו כאן ונצרבו בדפי ימיה של בוסטון. מאסונות מסמרי שיער ומעשי שוד נועזים ששימשו השראה לסרטים ידועים, ועד מעשיות רומנטיות ואגדות אורבניות שובות לב. ניפרד ממרצפות האבן ונתהלך לאורכו של הנמל – מהחשובים בנמליה של ארה”ב. את הסיור נסיים ברובע, אשר עד לפני שני עשורים שימש כאזור תעשייה מיושן ומפויח וכיום הפך לרובע הנוצץ והחדיש ביותר בבוסטון.

fall 3
מאונט אובורן
הר אובורן הוא לא רק מקום קבורה עתיק, אלא גם אתר מרהיב ביופיו שבו בחרו להיקבר מפורסמים עליהם נשמע בסיור. בסתיו, משתנים גווני העצים ופלטת צבעי השלכת נפרשת כאן במלוא הדרה.
סיור קולנרי בוסטון
סיור אוכל בוסטונאי
הסיור הקולינארי מתמקד במטבח הבוסטונאי וכולל טעימות של מגוון מאכלים המזוהים עם בוסטון ועם ניו אינגלנד. נבקר בשני שווקים שונים זה מזה ובמסעדה הוותיקה ביותר בארה”ב, נאכל טוב ונרים “לחיים” עם בירה מקומית משובחת.
20230427_111532
נשים שעשו היסטוריה
באק ביי (Back Bay) היא אחת מן השכונות היפות והנחשקות בבוסטון. נעבור בין רחובות השכונה ונספר את סיפורן של נשים מעוררות השראה שעשו היסטוריה, ששינו את פני העיר והטביעו בה את חותמן.

טיילת נהר הצ’ארלס – Charles Esplanade

נהר הצ’ארלס הוא עורק מרכזי וחיוני בחיי תושבי מסצ’וסטס בכלל ותושביה של בוסטון בפרט. השפעותיו על חיי המסחר, הכלכלה, התרבות והפנאי הפכו אותו לחלק בלתי נפרד מבוסטון והסביבה וביקור בבוסטון, ללא הגעה לטיילת נהר הצ’ראלס, הוא ביקור לא שלם.

המתיישבים הראשונים אשר הגיעו לכאן מאנגליה בראשית המאה ה-17, קראו לנהר על שמו המלך צ’ארלס ה-1. אבל סיפורה של הטיילת מתחיל מאוחר הרבה יותר, כמעט 300 שנים לאחר ייסודה של בוסטון. עד לאמצע המאה ה-19 גדתו המערבית של הנהר הייתה עמוק בתוך העיר בוסטון. רק כאשר נבנתה שכונת באק ביי, על חלקים גדולים של הנהר אשר יובשו, התעורר הצורך בפיתוח האזור.
כך התגייסו טובי המוחות בתחום הגינון האורבאני והאדריכלות וחברו לבעלי הממון שביקשו בשנים שאח”כ, להשקיע את מיטב כספם בציבור הבוסטונאי. אורכה של הטיילת הוא כחמישה קילומטרים אולם אפשר לחצות את הגשרים שבדרך לעבר קיימברידג’ ולהמשיך את הטיול מצידו השני של הנהר.

הטיילת מרושתת בשבילי הליכה וריצה, רכיבה על אופניים וספסלי ישיבה הצופים לעבר הנהר ולאוניברסיטאות המפורסמות הארווארד ו MIT שבצידו המזרחי של הנהר – בקיימברידג’. למעט חודשי החורף, תנועת הסירות, הקייקים, הנופשים והספורטאים על הנהר היא ערה ומרהיבה.

הטיילת עצמה משופעת בצמחייה, בגשרונים ציוריים, לגונות מלאכותיות וכמובן אווזים וברווזים. גן שעשועים מקסים נמצא לא רחוק מאזור המופעים – האטצ’ של (Hatch Shell), שבו מתקיימים בקיץ מופעי מוסיקה קלאסית – ללא תשלום לרוב. בימי הקיץ נפתח באוויר הפתוח בר כל גדות הנהר וניתן ליהנות מבירה צוננת ומוסיקה טובה. אך שימו לב! שתיה אלכוהולית מותרת רק בתחומי הפאב. בבוסטון ובמסצ’סטס כולה, החוק אוסר על שתייה חריפה מחוץ לברים ולמסעדות. למעשה השתייה בשטחים הציבוריים למעט מקומות המורשים לכך – אסורה.

בימים חמים עשרות אנשים משתזפים על משטחי עץ הצפים על הנהר, משפחות עושות פיקניק במרחבים המוריקים, גברים ונשים רצים לאורך הטיילת. בקיצור – חובת ביקור.

שתף מאמר זה על

LinkedIn
WhatsApp
Facebook

ביקורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולריים