קצת עליי - גלית זנגביל בר

אחרי הצבא והטיול הגדול שאחריו, נרשמתי לקורס מורי דרך והתחלתי להדריך תיירים. בינתיים סיימתי תואר ראשון בהיסטוריה ותואר שני בניהול ויישוב סכסוכים בינלאומיים, וכשאת הסכסוכים בין ישראל לשכנותיה לא הצלחתי לפתור, יצאתי לקמרון שבמערב אפריקה והשתתפתי בהקמתו של ארגון להגנה על בע”ח בסכנת הכחדה (שימפנזים, גורילות, פילי יער).
לאחר שנתיים מסעירות ומעצבות חזרתי לישראל והמשכתי לעסוק בעבודה שכל כך אהבתי – הדרכת טיולים, ובמקביל עבדתי כשנה בעמותת “הצל ליבו של ילד”, שמתמחה בניתוחי לב מצילי חיים בילדים ממדינות מתפתחות.
ואז הגיעו החתן והילדים, גידלנו משפחה ונולדו גם סיורים חדשים, סיורי נישה – סיורים קולינאריים וסיורי גרפיטי, סיורי דתות ופוליטיקה. ההתרגשות הכרוכה בגילוי ובמחקר, ובעיקר בשיתוף של המשתתפים בסיורים היא תמצית האהבה שלי למקצוע ההדרכה.

הדרכתי למעלה מעשרים שנים, וכשפרצה המגיפה העולמית, החלטתי לנצל את החופשה שנכפתה עלי כדי להגשים חלום – הוצאתי לאור ספר אודות הרפתקאותיי בקמרון, בקונגו ובגיניאה המשוונית.

 לבוסטון הגענו בזכות העבודה של בן זוגי, והחלטתי להמשיך ולעשות את מה שאני כל כך אוהבת: לחקור, לגלות ולשתף אתכם בסיפורים העסיסיים ובהיסטוריה של העיר היפהפייה הזאת – בוסטון.

גלית ומוקה

להזיז את קו המשווה

בגיל 28 עזבה גלית זנגביל חיי נוחות תל אביביים ונסעה לקמרון בחיפוש אחר הרפתקאות חדשות. היא מצאה כאלה בשפע. עם הַגיעה, חברה לאופיר דרורי להקמת ארגון LAGA, הפועל להגנה על בעלי חיים בסכנת הכחדה.

בין מבצעים לתפיסת עבריינים העוסקים בסחר לא-חוקי בבעלי חיים למאבק נחוש להביאם למשפט, בין מפגשים עם בעלי השררה המקומיים למסעות בטבע הפראי – נדבקה גלית ב”חיידק” האפריקאי, ומה שהחל כסדרת חוויות שוצפות אדרנלין הפך במהרה להזדהות אידיאולוגית עמוקה, ששאבה אותה לתוך העשייה ושינתה אותה לתמיד.

זהו סיפור שתחילתו בקמרון והמשכו בגינאה המשוונית ובקונגו. דרך עיניה של גלית, “לה בלאנש” (הלבנה) בפי המקומיים, אנו מתוודעים ליבשת השחורה והמסוכסכת על היופי והניגודים שבה; מקום שבו ריקבון פוליטי ועקבותיו המשחיתים של הקולוניאליזם מתערבים בטוב לב ואנושיות מפעימים.

הצטרפו אלי לסיור בבוסטון

Public Gardens
הטוב של בוסטון
כשלוש - שלוש וחצי שעות
בוסטון היא אחת מן הערים היפות, המעניינות והמטופחות בארה"ב. הסיור כולל...
$53 (למשתתף)
George-washington2
שביל החירות
כשעה וחצי - שעתיים
סיור בשביל החירות הוא אחד מהדברים ש"חובה לעשות" כשמגיעים לבוסטון. זהו...
$42 (למשתתף)
WhatsApp Image 2024-02-11 at 11.47.25 AM
מעשיות אורבניות
כשלוש שעות
שכונותיה העתיקות של בוסטון אוצרות בקרבן סיפורים אשר עיצבו את דמותה...
$52 (למשתתף)
fall 3
מאונט אובורן
כשעתיים וחצי - שלוש
הר אובורן הוא לא רק מקום קבורה עתיק, אלא גם אתר...
$50 (למשתתף)
סיור קולנרי בוסטון
סיור אוכל בוסטונאי
כשעתיים - שעתיים וחצי
הסיור הקולינארי מתמקד במטבח הבוסטונאי וכולל טעימות של מגוון מאכלים המזוהים...
$ (למשתתף)
20230427_111532
נשים שעשו היסטוריה
כשעתיים
באק ביי (Back Bay) היא אחת מן השכונות היפות והנחשקות בבוסטון....
$40 (למשתתף)